FKA 8. Cidde JTTX 2018 Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına Katılacak
2018-02-23 11:54:34

 

Fırat Kalkınma Ajansı, 28 Şubat-02 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan 8. Cidde JTTX 2018 Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılacak. Fuara katılım ile Elazığ ilinin Arap dünyasına tanıtılması hedeflenmektedir.

Suudi Arabistan’ın en büyük organizasyonlarından olan fuar, ülke genelinde mutlaka görülmesi gereken etkinlikler arasında ilan edilmektedir.  Ayrıca Cidde’de faaliyet gösteren ve Elazığ ilinde 5000 başlık etlik büyükbaş yatırımı kararı alan AFRİNA Firması ziyaret edilecektir. Ayrıca ilimizde muhtelif alanlarda yatırım yapma potansiyeline sahip firmalar ile birebir görüşmeler gerçekleştirilecektir. Fuar etkililerine ilave olarak,  Cidde Ticaret ve Sanayi Odasının organize ettiği toplantıda, ilimizin yatırım fırsatları ve iş ve yatırım ortamı Suudi işadamlarına tanıtılacaktır.    Çalışma ziyaretine Ajans Yönetim Kurulu'nda Elazığ'ı temsil eden üyeler, Kültür ve Turizm il Müdürü, Turizm dernek temsilcileri, turizm firma temsilcileri ile Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Yatırım Destek Ofisi uzmanlarının katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda Fırat Kalkınma Ajansı fuarda 36 m2 stant alanı kiralamıştır. Fuarda seyahat acentalarına Elazığ’ın turizm potansiyeli ve turizm destinasyonları hakkında bilgiler verilecektir. Elazığ İlinin turizm potansiyelini anlatan broşür, magnet ve DVD’ler fuarda standımızı ziyaret eden misafirlerimize verilecektir. Ayrıca standımızı ziyaret eden misafirlerimize yöresel tatlarımız ikram edilecektir.